Юридическим лицамЧастным лицамСопровождение бизнесаБухгалтерские услугиНотариатЛицензииКонтакты

Консультация юриста онлайн

Что это?

E-mail*
Имя*
Телефон
Тема вопроса*
Текст вопроса*
Введите результат 4+3=...*
При яких умовах дисциплінарне стягнення вважається погашеним?

Шановні юристи! На мене було накладено дисциплінарне стягнення, при яких умовах воно буде погашено і чи залишиться запис в трудовій книзі? З повагою, Олександр.

 

 

Шановний Олександр! Згідно ст.151 КЗпП України, якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року.Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.Отже через рік зі дня накладення стягнення працівник вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення (можна підкреслити: "та­ким, що не мав", а не "таким, що не має"). Такий підхід законо­давця, звичайно, виключає запис про дисциплінарне стягнення в трудову книжку що й установлюється пунктом 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в устано­вах та організаціях. Дякуємо Вам за запитання.

Завжди раді Вам допомогти.

З повагою, молодший юрист ЮК «БІЗНЕС-АСІСТАНС»

Головенський Віталій

Заказать регистрацию ОСМД